Dileğim Sensin- Barbara Freethy, Kitap Yorumu ve Çekiliş(2. Gün)

Dileğim Sensin


Sayfa Sayısı: 336
Novella Yayınları
2014
17 tl


Kitap Tanıtımı

Bazen şans bir dileği gerçeğe, umuduysa aşka dönüştürür...

İki yabancı, farklı dilekler, kesişen hayatlar...

Adrianna ve Wyatt farklı beklentilerle gittikleri dilek çeşmesinin başında tesadüfen karşılaşan iki yabancıdır. Ortak noktaları ise hayatın daha çok acı yüzüyle karşılaşmış olmalarıdır. İkisi de sevdiklerini kaybetmiş, yaşama küsmüş ve insanlara olan güvenini yitirmiştir. Ama belki de hayat en büyük tebessümünü onları bir araya getirerek göstermiştir. Kim bilir, belki o dilekler suyun dibindeki bozuk paralardan mutluluğa evrilecektir.

"Barbara Freethy karmaşık karakterler yaratabilen ender yazarlardan biri."
-Library Journel-

"Geceye Fısıldanan Dilekler ve Bir Dilek Kadar Yakın'dan sonra Barbara Freethy, 
umudunu yitirmeyen ve dilekleri kadar samimi insanların hikâyelerini anlatmaya devam ediyor."
-Booklist-

"Eğlenceli, heyecanlı ve romantizm dolu; birbirinden farklı karakterleriyle ilham verici bir roman."
-Romantic Times-Kitap Yorumu

Wishes serisi kaldığı yerden devam ediyor… Bu kez kahramanlarımız Wyatt ve Adrianna. Her ikisi de derin acılar yaşamış ve umutlarını birer demir paraya bağlamış. Mekanın Trevi Çeşmesi olduğunu söylememe gerek var mı bilmem :) 

Adrianna zor bir çocukluk ve sancılı bir gençlik döneminden sonra en büyük hayali olan şefliğe ulaşmaya çok yaklaşmıştır. Sadece tek bir adım kalmışken buna, bir gece hayatı alt üst olur. Yardıma ihtiyacı olan üç çocuğa döndüğünde arkasından gelen sesin onu bu derece etkileyeceğini tahmin etmemiştir. Ve hatta o yardım ettiği çocuklardan birinin uzun zamandır aranılan ve özlemle dönüşü beklenen bir çocuk olduğunu düşünmemiştir. 

Wyatt başarılı bir komiser olmanın yanında çocuğunu arayan bir babadır. Mutlu bir sevgililik onlara iyi bir evlilik getirmemiş ve eşiyle ayrılmışlardır. Eşinden ayrıldığında çocuğundan da ayrılacağını sanmıyordu. 

Trevi Çeşmesi’ne arkalarını dönüp birer dilek dilerler ve paralarını suya doğru atarlar. Ancak paralardan biri suya düşerken diğeri ona çarpıp yere düşer. Göz göze geldiklerinde ise olayın boyutu değişir. İlk bakış, ilk dokunuş ve ilk gülümseyiş… İşte her ikisinin de hayatı o noktada değişir. Artık hayat onlar için yol değiştirir ve her ikisine de sürprizleri vardır. 

Hikayemiz böyle işte. İlk karşılaşmalarından itibaren yaşadıklarını okumak büyük bir keyifti. Dilek serisinin ilk iki kitabını da sevmiştim zaten üçüncü kitapta da bu değişmedi. Yine bir dilek ve yine değişen hayatlar… 

Kitabın dili çok akıcı ve elinizde nasıl bittiğini anlamıyorsunuz. Karakterleri oldukça sevilesi insanlar ve konusu da güzel. Yazarın kalemine ise zaten diyecek bir şey yok, her zamanki gibi muhteşemdi. 

Blog tur düzenlemek ve onunla uğraşmayı çok seviyorum, hele ki böyle kitaplar için yapmak ayrı keyif. Biz Renkli Kalemler kızları olarak çok severek okuduk “Dileğim Sensin” kitabını. Sizlere de keyifli okumalar :)

Benim puanım;

Veee çekiliş için buyurun :)
a Rafflecopter giveaway

3 yorum:

BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI