Sığınak- S. L. Lewis

Sığınak- S. L. Lewis


Sayfa Sayısı: 256
Kahve Yayınları
2013
19 tl


Kitap Tanıtımı

10'dan fazla dile çevrilen, son zamanların en çok ses getiren psikolojik gerilim romanı tüm dünyadan önce Türkiye'de. Kendini yalnızlıkla cezalandıran bir psikoloğun, geçmişinin travmalarıyla ve evliliğinin sırlarıyla boğuştuğu hikayesini, bir solukta okuyacaksınız. Stella Dixon düne kadar Londra'da özel bir klinikte çalışan başarılı bir psikologdu. Her şey bir hastayla değişti. Yaşadığı travma ruhunda kalıcı izler bıraktı.

Bugün Chilterns'de kapıdan dışarıya adım atmaktan korkan agorafobik bir kadın. Ve birazdan kapısı çalacak. Dışarıda onu bekleyen bir kız var ve evine girmeye kararlı. Yarın ne olacağını öğrenmek ister misiniz? Psikolojik ögelerle gerilimi ustaca harmanlayan bir yazarın, şaşkınlık uyandıran romanına davetlisiniz.


Kitap Yorumu


Psikolojik romanları okumayı sevmeme rağmen psikolojik gerilim yeni okumaya başladığım bir tür ve Sığınak bunun için doğru bir seçim. Başından sonuna kadar her sayfayı ayrı bir merakla okudum. 

Genelde romanlarda iki zamana alışkındım. Daha önce üç zamanlı işlenen bir kitap okumamıştım, bu ilk oldu. Stella’nın mezuniyetinden sonra Max’ın işyerinde çalıştığı anlar, evlendikten sonraki yaşamı ve Max’ın bir hastasının terapisinden kesitler… Farklı zamanlar işlenmiş olsa da okurken bizi yormuyor aksine daha fazla meraklandırıyor. Her bölüm öyle bir yerde bitiyor ki bir sonrakine gelebilmek için çabucak okuyorsunuz. 

Konusunu okuduğumda oldukça beğenmiştim ama bitirmem gereken editlerden dolayı okumayı biraz ertelemek zorunda kaldım. Ve şimdi bunun için üzülüyorum, eğer bu kadar seveceğimi bilseydim editlerimi daha çabuk bitirirdim :P 

Kitabın konusunu ve yazarın işleyişini çok beğendim. Çevirmen de oldukça iyi bir iş çıkarmış, oldukça başarılıydı. Birkaç yazım hatası da göz ardı edilebilecek şeyler, beni okurken rahatsız etmedi. Zaten okurken giderek artan merakımla ona takılamadım bile. 

Kitapla ilgili tek bir şikayetim var; doktor hasta ilişkisinin olması gerektiği gibi işlememesi. Ona biraz takıldım bir de Stella’nın yaşadıklarından sonraki tavrına. O kadar tepkisiz kalması baya bir şaşırttı beni. Yazarın ilk kitabı olduğunu okuduğumda bu kadar başarılı bir çalışma olacağını tahmin etmemiştim. Şimdi anlıyorum neden ondan fazla dile neden çevrildiğini. 

Psikolojik gerilim seviyorsanız ya da bu türe başlamak istiyorsanız, Sığınak doğru bir seçim. Okuyacak olanlara şimdiden keyifli okumalar…

Benim Sığınak için puanım,

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI