Harlequin'de Haziran :)

Harlequin'de Haziranİlk sırada Harlequin Classics serisinden bir kitabımız var :)
GİZLİ TUTKU

Bu kitaptan sonra kral olmak da zormuş yahu dedim. Hele de Alessandro’nun yerinde olunca. Önce evlatlıktan reddedilmiş ama sonra babası tarafından tekrar çağrılmış, kral olmaya çabalarken de kardeşinin kral olmak için ne kadar hevesli olduğunu görür. Zor bir seçim yapmak durumundadır.

Liana Aterno, bir kraliçe olmak için yetiştirilmiş bir kızdır. Aynı zamanda küçüklüğünde yaşadığı bir olay yüzünden ailesi tarafından sevgisiz büyütülmüş bir çocuktur. En azından o öyle olduğuna inanmaktadır ve yüzüne bir maske takmış, öyle yaşamıştır.

Bir araya geldiklerinde ikisi için de süreç zordur ama başarmak zorundadırlar. Kişilikleri ve yaşadıkları gereği duygularını kendilerine bile ifade etmek zorken hissettiklerini yaşamak ciddi bir sorundur. 

Okurken biraz kızabilirsiniz kahramanlarımıza ama sonunda seveceğinizden şüphem yok. Okuyacak olanlara şimdiden keyifli okumalar dilerim.

Benim puanım;

TEK ÇÖZÜM AŞK

Bazen aşk kocaman sorunlar çıkarırken bazen de hemen her şeyi çözüveriyor, “Tek Çözüm Aşk” kitabında olduğu gibi.

Marcos ve Linda bir gençlik aşkının kahramanlarıdırlar. Aşk kısa sürer ve herkes kendi ülkesine döner. Ancak Linda hamiledir ve Marcos’a bunu söylemeye karar verip bir mektup yazar. Mektup eline geçmeden Marcos hayatını kaybeder ve bir süre sonra Linda da vefat eder. Linda’nın kardeşi Lyn bir bebek ve kardeşinin anısıyla baş başa kalır.

Anatole, kuzenini kaybetmenin şokunu yaşarken aynı zamanda kendini bırakmış dedesiyle de uğraşmak zorunda kalır. Marcos’un işlerini toparlamaya çalışırken mektubu görür ve bu bebeğin dedesini hayata bağlayacağını düşünür. Ama hesap edemediği bir şey vardır ki teyzesi onu vermeye razı değildir. Farklı ülkelerde yaşayan bu iki insanın neler yaşadığını okurken oldukça keyif alacaksınız, benden söylemesi.

Benim puanım;****

Şimdi de sırada Harlequin Romance serisinden bir kitabımız var :)BİR YOL HİKAYESİ

“Bir Yol Hikayesi” benim için de bir yol hikayesi oldu, zira yolculuk sırasında okudum bitirdim. Quinn ailesi tarafından reddedilmiş iki çocuk annesi bir kadındır. Aidan ise eski bir avukat yeni bir politikacıdır. Görünüşte her şey yolunda gibidir ikisinin de hayatında. Ama hayat işte ikisinin yollarını kesiştirir ve ülkedeki grev yüzünden birlikte yolculuk yapmak zorunda kalırlar. 

Yolculuk uzun sürecektir ve Aidan bunu yola çıktıktan beş altı saat sonra öğrenir. Çünkü Quinn gün içerisinde uzun yol almayacak ve tatil yaparak gidecektir. Aidan’ın ise buna itiraz hakkı yoktur. İlk başta hoşlanmadığı bu durum çocukları ve Quinn’i yakından tanıdıkça değişir. Onlarla birlikte olmaktan zevk alır. 

Birlikte geçirdikleri zaman içerisinde Aidan ve Quinn her ikisinin de aslında istemedikleri bir yaşamları olduğunu ve bunu değiştirmeleri gerektiğini fark ederler. Zor olacaktır ama sonuçta her yol aşka çıkacaktır. 

Yazarın okuduğum ilk kitabıydı ve konusunu çok sevdim. Hele çocuklara bayıldım tam anlamıyla. Tek eleştirim keşke biraz daha duygulara yer verilseymiş. 

Benim puanım;

AŞKA İKİNCİ ŞANS

Çok fazla beyaz dizi okumuşluğum yoktu ve bu kitabı okuduktan sonra neden insanların bu kadar bağımlısı olduğunu anladım. Aşkın bu kadar güçlü yaşandığı kitapları sevmemek mümkün değil kesinlikle.

Marcel Falcon zengin ve yakışıklı bir iş adamıdır. Cassie ise sıradan görünümlü hatta oldukça rüküş ve çok iyi bir çalışandır. Marel’in yeni işi sayesinde yolları Cassie ile karşılaşır ve onu kendi şirketine transfer etmek ister. Tabi bu işin sadece görünen yüzüdür. İkilinin ilk karşılaşmaları değildir ve daha öncekinde ikisi de şimdiki hallerinden oldukça farklıdır. Marcel varlıklı bir adam değildir ve Cassie güzeller güzeli bir mankendir. Ama bu aralarında aşka engel olmamıştır. Ama araya giren kötü adam onları ayırmıştır. Daha da önemlisi şimdi neler olacaktır? İkili birbirini tanıyacak mıdır, aradan on iki koca yıl geçmiştir sonuçta. Aşk kaldığı yerden devam edecek midir, edecekse de nasıl olacaktır?

Yanlış anlamalar, araya giren kötü adamlar, kalp kırıkları ve de hala deva eden bir aşk. Okuması keyifli bir kitaptı, tarafımdan tavsiye edilir.

Benim puanım;


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI