James Bowen - Bob'un Dünyası, Kitap Yorumu (1. Gün)

James BOWEN - Bob'un Dünyası


Kitap Tanıtımı


Sayfa Sayısı: 248
Basım Yılı: 2013
Yabancı Yayınları
17 tl

Sokak Kedisi Bobun macerası devam ediyor!

"Bobla tanışmadan önce dünya gözüme haşin, kalpsiz ve evet, umutsuz bir yer gibi görünürdü. Onun gözlerinden
görmeyi öğrendiğim dünyaysa bambaşka bir yer. Bir zamanlar bir günü diğerinden ayıramazdım. Oysa şimdi her birini neşeyle karşılıyorum. Hayatımda hiç olmadığım kadar mutlu, sağlıklı ve başarılıyım."

Sokak Kedisi Bob ile James Bowenın tanışma hikâyesini okuduğumuz ilk kitapta yazar, hayata yeniden tutunmanın yollarını arıyordu. Yeni arkadaşı Bob ise, en yakın dostuna sadakat, güven ve mutluluktan geçen yolları gösteriyordu.

Bobun Dünyasında, birbirlerinin koruyucu meleği olan bu iki dost yine yan yana ve en tehlikeli zamanlarda bile hayatın zorluklarına göğüs germeyi başarıyorlar.

Tıpkı Sokak Kedisi Bobda olduğu gibi, Bobun Dünyasında da gözyaşlarınızı tutamayacaksınız! Unutmayın; bu sayfalarda anlatılanlar gerçek!


Kitap Yorumu


   Ve yeniden Bob… İlk kitabını okurken biraz tereddütlüydüm. Hani “Bir kedinin başrol olduğu bir kitap ne kadar iyi olabilir ki?” diye düşünüyordum. Bu kez bu tabi ki olmadı. Uzun zamandır Bob’u yeniden okumayı bekliyordum. Hem konusu ilginçti hem de gerçek olması benim için önemliydi.
   İlk kitap tam anlamıyla yarıda kalmıştı. James’i ve onun Bob’la tanışmasını okuduk. Evet, James bağımlılık tedavisinde pek çok aşamayı başarıyla geçmişti ama yine de tam anlamıyla sonucu merak ediyordum. Ve de tabi ki bu öykünün nasıl kitap haline geldiğini.
   Bir kez daha anladım ki yaşanmış olayların anlatıldığı kitaplar benim için daha değerli. Özellikle de Bob ve benzeri kitaplar. İnsana yol gösteren, başımıza geldiğinde çözüm konusunda yardımcı olan bir kitaptı Bob. James’in ailesinden kopmasının, uyuşturucuya başlamasının sebepleri ve bundan kurtulmak için neler yapılması gerektiği insanın kulağına küpe olmalı.
   Kitabın dili çok akıcıydı. Çeviri de güzel olunca sayfalar akıp gidiyor. Yazım hatası varsa da benim gözüme çarpmadı. Kapağı zaten orijinal kapaktı. Ayraçlar da ise yine yayın evi gösterdi farkını.
   Kapağıyla, ayracıyla, konusu ve anlatımıyla mükemmel bir kitaptı. Okuyun derim, pişman olmazsınız. 


                                                      Benim bu kitaba verdiğim puan ise;

                                                   


                                                                      Veee çekiliş için;

a Rafflecopter giveaway

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI