Can Dostum-W. Bruce Cameron

                                                            
     

Kitap Tanıtımı

Sayfa Sayısı:376
Basım Yılı:2013
Dili:Türkçe
Yabancı Yayınları
Fiyatı:19 tl


   Köpekler hakkında bir roman, insan hayatının en derin meselesi olan "Neden buradayız?" sorusuna cevap verebilir mi?
   Can Dostum, bir köpeğin birkaç farklı yaşam boyunca varlığının amacının peşinde koşmasının hikâyesi... 2006da Ulusal Köşe Yazarları Derneğinden En İyi Mizah dalında ödül alan ve 2011de YILIN KÖŞE YAZARI seçilen W. Bruce Cameronın bu iç açıcı ve komik romanı, bir köpeğin pek çok hayatının duygusal ve eğlenceli hikâyesi olmakla kalmıyor, aynı zamanda insan ilişkilerine ve insanla en iyi dostu arasındaki kopmaz bağa köpeğin bakış açısından bir yorum getiriyor.

 "Muhteşem bir kitap. Hem güldüm hem gözyaşlarına boğuldum..."
Alice Walker, Pulitzer ödüllü yazar

"Hayatında bir köpeği sevmiş olan herkes, bu bilgelik dolu, dokunaklı ve çok eğlenceli kitabı okumalı."
Dr. Marty Becker, Good Morning America

"Elimden bırakamadım. Bitirdiğimde, kısa süre önce ölmüş olan köpeğimin bu kitap aracılığıyla benimle konuştuğu hissine kapıldım."
Dina Zaphiris, Animal Planet

"Bir köpeğin komik, büyüleyici ve kesinlikle inandırıcı birkaç hayatının hikâyesi olan bu kitap, reenkarnasyonun olduğuna ve yazar W. Bruce Cameronın bundan önceki hayatında bir köpek olduğuna ikna etti beni. Başka türlü, dört patili bakış açısından hayatı, sevgiyi ve sadakati bu kadar dokunaklı bir biçimde nasıl anlatabilirdi ki?"
Victoria Moran
 "Muhteşem bir kitap. Hem güldüm hem gözyaşlarına boğuldum..."Alice Walker, Pulitzer ödüllü yazar
"Hayatında bir köpeği sevmiş olan herkes, bu bilgelik dolu, dokunaklı ve çok eğlenceli kitabı okumalı."Dr. Marty Becker, Good Morning America
"Elimden bırakamadım. Bitirdiğimde, kısa süre önce ölmüş olan köpeğimin bu kitap aracılığıyla benimle konuştuğu hissine kapıldım."Dina Zaphiris, Animal Planet
"Bir köpeğin komik, büyüleyici ve kesinlikle inandırıcı birkaç hayatının hikâyesi olan bu kitap, reenkarnasyonun olduğuna ve yazar W. Bruce Cameronın bundan önceki hayatında bir köpek olduğuna ikna etti beni. Başka türlü, dört patili bakış açısından hayatı, sevgiyi ve sadakati bu kadar dokunaklı bir biçimde nasıl anlatabilirdi ki?"Victoria Moran

                                                                                          YorumumBugüne kadar okuduğum en ilginç kitaptı Can Dostum. Pek çok kitapta karakterlerin kedileri, köpekleri vardı. Yaşamlarına eşlik ettiklerini okumuştum. Ama bu kez dile gelen köpeklerdi. Hep biz onlara karşı ne hissettiğimizden bahsetmiştik anlaşılan şimdi sıra onlara gelmiş.

Köpeklerden korkan biri olarak ilk etapta dikkatimi çeken bir kitap değildi. Ama kapağı gördükten sonra fikrim tamamen değişti. Kapak resmi ve üzerinde yazılar sayesinde okudum ve de iyi ki okumuşum diyorum. 

Konusu ve karakter seçimi oldukça değişikti ve de etkileyiciydi. Köpeklerin dünyasını irdelemek, onların neler hissettiğini düşünüp kaleme almak bence harika bir fikir olmuş. Kullanılan dili yalın ve akıcı olunca çok keyifli anlar yaşattı bana. Çevirisi de kusursuz yapılmış ayrıca.
Tüm köpekleri sevmiş olsam da Bailey favorimdi onu çok sevdim. Sanırım onun gibi bir köpeğe alışabilirim. Yayınevi sayesinde daha bir hayvan sever oldum sanırım önce kedi sonra köpek. Okudukça daha fazla sempati duyar oldum.
Konusu, karakterleri, dili, çevirisi, kapağı, ayracı kısacası her şeyi çok güzeldi kitabın. Ben çok sevdim. Tarafımdan şiddetle tavsiye edilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI