Aşık Olmak İşin Kolay Yanı Ya Sonrası?Sayfa Sayısı: 432
İndigo Kitap
2015
20 tl


Kitap Tanıtımı

Ben William Fisher. Size her şeyi bütün ayrıntılarıyla anlatacağım, hem de en başından…

Onu görür görmez düşündüğüm ilk şey hayatımın kadını olduğuydu. İlk başta, tıpkı âşık olan her insan gibi ayaklarım yerden kesilmişti. Her şey mükemmeldi, adeta birbirimiz için yaratılmıştık. Sonrası mı? Sonrasında işlerin pek de düşündüğüm gibi gittiği söylenemez... Anlatacaklarım belki size de tanıdık gelecek… ve belki de bizim hikâyemiz, aslında sizin hikâyeniz ve hatta hepimizin hikâyesi… KİM BİLİR!

"İçten, sürükleyici, acısıyla tatlısıyla çok eğlenceli."
-Jenny Colgan-

"Yanlış görünen, ama tamamen iyi hissettiren bir aşkın hikâyesi. Bu kitap doğru yerde, doğru zamanda sizi sıkıca saracak."
- Louise Candlish -

"Dokunaklı, eğlenceli ve gerçek! Andy Jones'un bir aşkın sonrasında neler olduğunu anlattığı bu romanı biran kahkahalar attırıyorsa, bir sonraki anda ağlatıyor." 
-Jane Costello -

"Âşık olmak, âşık kalabilmek, sürprizler, beklentiler, uyum, tavizler ve aklını kaçırmadan ya da yanındakine zarar vermeden bunların tümüyle baş etmek hakkında yazılmış, inanılmaz olaylar örgüsü olan mükemmel bir kitap."
-Daily Mail-

Yazar iki kızı ve eşiyle birlikte Londra'da yaşamaktadır. Daha öncesinde çocuk kitapları yazan yazarın kitapları arasında George was Bored ve As Something as an Aardvark vardır. Yazarın Âşık Olmak İşin Kolay Yanı'nın dışında Girl 99 adlı bir romanı ve kısa hikâyelerin yer aldığı Untogether Lives adlı bir kitabı da bulunmaktadır.


Kitap Yorumu


Tüm masallar mutlu sonla biterler. Tüm âşıklar birbirlerine kavuştuktan sonra sonsuza kadar mutlu yaşamışlardır. En azından şimdiye kadar bize anlatılanlar hep öyleydi. İşte Andy Jones burada bir soru soruyor; âşık olmak işin kolay yanı, ya sonrası? 

William ve Ivy bir süredir birliktedirler. En azından görünürde bir sorun yoktur. Ivy geçmişte yaşadığı bir olaydan dolayı oldukça rahat davranırken bir anda tüm hayatı tepetaklak olur. Bir anda gelen bu durumla birlikte ikilinin hayatı oldukça değişir. Artan sorumluluklar, yaşanan durumun stresi derken gerçek hayata oldukça sert bir iniş yaparlar. 

Genel itibariyle olay odaklı olmayan, daha çok durumlar üzerinden giden bir kitaptı “Âşık Olmak İşin Kolay Yanı Ya Sonrası”. Mutlu sonların gerçekten de mutlu devam etmeyeceği, birlikte yaşamanın zorlukları, değişen ya da dönüşen duygular derken diğer aşk romanlarından ayrılıp biraz daha gerçek hayat noktasına odaklanıyor. 

Olay odaklı olmamasına rağmen ilginçtir ki sonuna kadar kendini okutan bir kitaptı. Oldukça akıcı buldum ve çeviri olarak da beğendim. Redaksiyon açısından da başarılıydı. Kapağa ise zaten âşık olmuştum. 

Benim açımdan ilginç bir okuma deneyimi olduğunu söyleyebilirim. Okumamış olsaydım eğer kapak yazısını gördükten sonra aklımın onda kalacağından eminim.

Okuyacak olanlara şimdiden keyifli okumalar dilerim. Benim puanım;


1 yorum:

  1. Ben de kapağına bayıldım bu kitabın. Sonbahar kitabı gibi kapağı. Henüz elime geçiremedim kendisini ama yakın zamanda okumayı istiyorum. Yorumun için teşekkürler.

    YanıtlaSil

BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI